Alergie

Home > Alergie

Testy alergiczne i odczulanie w Toruniu.

Za pomocą aparatu BICOM przeprowadzane są bezinwazyjne i bezbolesne testy alergiczne. Testami mogą być objęci zarówno pacjenci dorośli, jak i dzieci powyżej 5 miesiąca życia. Możliwość wykonywania testów alergicznych u tak małych dzieci jest szczególną zaletą tej metody. Nie istnieją górne ograniczenia wiekowe. Z powodu bezbolesnego przeprowadzania testów alergicznych, pacjenci nie są narażeni na dyskomfort w trakcie badania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które nie są narażone na stres związany z wizytą w naszym ośrodku Monadith w Toruniu.

Do dyspozycji w ramach badania posiadamy paletę kilkuset alergenów oraz możliwość testowania każdej substancji i produktu dostarczonego przez pacjenta do ośrodka Monadith. W palecie, którą dysponuje ośrodek Monadith, znajdują się alergeny wziewne (np. pyłki), pokarmowe, zarodniki grzybów i pleśni, metale, substancje chemiczne (np. konserwanty, polepszacze, barwniki itp.). Dostarczenie własnych alergenów do zbadania polega na sprawdzeniu, czy w sposób alergizujący oddziałują na nas substancje lub przedmioty z naszego otoczenia (np. używany przez nas kosmetyk, proszek do prania, lek, tkanina itp.). Zaletą metody jest możliwość wykonania testu alergicznego na każdą próbkę potencjalnego alergenu np. sierść domowego zwierzęcia. Dokonać można także sprawdzenia, czy posiada się alergię na ukąszenia owadów, takich jak komar lub osa.

Podstawowa paleta testów proponowana pacjentom do pozyskania optymalnej informacji zawiera 150 alergenów. Wykonanie takiego testu alergicznego trwa około 20-30 minut, a pacjent bezpośrednio po wykonaniu badania otrzymuje wynik.

Testy alergiczne i odczulanie Monadith Toruń
Testy alergiczne i odczulanie Monadith Toruń

Odczulanie Monadith Toruń

Na podstawie wykonanych testów alergicznych, za pomocą metody Biorezonansu w Monadith Toruń, istnieje możliwość redukowania obciążenia alergenem, czyli tak zwanego odczulania.

Odczulanie przeprowadzane jest w ściśle określonej kolejności, w zależności od rodzaju alergenów obciążających nasz organizm. Kolejność odczulania poszczególnych alergenów jest ustalana przez Fizykoterapeutę obsługującego aparat BICOM. Zabieg odczulania jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta. Odczulaniu poddać się mogą pacjenci w wieku powyżej 5-go miesiąca życia, bez górnej granicy wieku. Zabiegi wykonywane są w odstępach czasowych (kilkudniowych). Czas jednego zabiegu to kilka minut. Odczulanie standardowo odbywa się na podstawie wyniku wcześniej wykonanych testów alergicznych, ale istnieje także możliwość odczulania alergenów własnych (przyniesionych przez pacjenta) wcześniej przetestowanych w ośrodku.

Po odczuleniu, przy następnej wizycie możliwe jest sprawdzenie skuteczności zabiegu na odczulany wcześniej alergen.

Monadith Toruń

MONADITH TORUŃ
ul. Świętego Józefa 73 / Osiedlowa 1
tel. komórkowy: 577 663 777
tel. stacjonarny: 56 660 10 30
email: przemyslawigielski1@wp.pl

Rejestracja

piątek – poniedziałek: 8:00 – 19:00
sobota: 10:00 – 14:00

Wejście do Ośrodka znajduje się z boku domu, od ulicy Osiedlowej.

home.jpg