Metoda biorezonansowa. Jak usunąć ludzkie pasożyty? Objawy i leczenie.
W czasie wielu stuleci pasożyty przystosowały się do życia w środowisku wnętrza ludzkiego organizmu na tyle dobrze, że organizm nie jest w stanie o własnych siłach ich rozpoznać i zgładzić. Za to tacy nieproszeni goście doprowadzają organizm do rozchorowania, a niektóre mogą nawet zagrozić ludzkiemu życiu.
Według najnowszych badań, w Polsce:
- w organizmach 95% dorosłych ludzi zamieszkuje od 1 do 5 gatunków pasożytów,
- inwazja owsików sięga 95% ludności,
- włosogłówki – 80%,
- glisty – 50%.
W ludzkim organizmie może przebywać ponad 300 gatunków pasożytów. Wbrew poglądowi, że pasożyty żyją jedynie w naszym jelicie grubym, można je odkryć w każdej części naszego ciała. Żyją w płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, przełyku, krwi, oczach, a także w mózgu. Dostają się one do organizmu człowieka różnymi drogami. Pasożyty są wszechobecne. Nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie wolnego od nich pożywienia czy otoczenia. Ogromna ich ilość przenika do naszego organizmu. W konsekwencji szkodliwych warunków ekologicznych, używania chemicznych lekarstw, w szczególności antybiotyków, przemęczenia, stresu, niewłaściwego żywienia, spożycia konserwantów, u ludzi następuje spadek odporności. To z kolei prowadzi do ich nasilonego zarażania, w rezultacie czego pasożyty uaktywniają się i zaczynają się intensywnie rozmnażać.
Z jakimi pasożytami mamy doczynienia?
Robaki okrągłe, czyli nicienie. Nicienie, szczególnie można się nimi zarazić od zwierząt. Żyją w żołądku i jelitach, a mogą się nam napatoczyć przez niedogotowaną i skażoną żywność. Pamiętaj, że nawóz wykorzystywany w rolnictwie ekologicznym może być zanieczyszczony przez robaki. To właśnie nicienie grożą witarianom. Robaki Tape Czyli tasiemiec, który może dostać się do naszego organizmu przez niedogotowane mięso wołowe, ryby lub mięso wieprzowe. Tape żyją w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Gdy jesteś mięsożercą, świadomie podejmuj decyzje żywieniowe, a gdy jesteś kucharzem, dbaj szczególnie o higienę. Robaki Pin Są to małe pasożytnicze glisty, które prowadzą wygodne życie wewnątrz przewodu pokarmowego i płuc. Owe małe, białe robaki wychodzą w nocy, aby złożyć jaja blisko odbytu. Po wylęgnięciu się robaków znowu drogą przez odbyt zostają wprowadzone do wewnątrz jelit. Jeżeli w nocy ktoś, często dziecko podrapie się w swędzący odbyt, jaja lokowane pod paznokciami, będą się rozprzestrzeniać wszędzie tam, gdzie człowiek się dotyka. Robaki Hook, czyli tęgoryjce to drugi najbardziej popularny u ludzi rodzaj robaków, obok nicieni. Tęgoryjce można znaleźć w zanieczyszczonej wodzie pitnej, lub mogą wejść do krwiobiegu bezpośrednio przez podeszwy naszych gołych stóp. I to, nawet gdy nie mamy żadnego zranienia.
Objawy zakażenia pasożytami
Powtarzające się biegunki, lub zaparcia przewlekłe, niewyjaśnione nudności, często towarzyszące im wymioty, zmęczenie i osłabienie, skurcze jelit, niewyjaśnione zawroty głowy, cuchnące gazy, niestrawność, wzdęcia, wiele alergii pokarmowych,utrata apetytu,świąd w okolicy odbytu, zwłaszcza w nocy, trudności z zasypianiem, trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, albo tycie, albo niedowaga (szczególnie przy tape),swędzenie na podeszwach stóp, któremu często towarzyszy wysypka, kaszel z odpluwaniem krwi (ciężkie przypadki), kołatanie serca (robaki hook), niedokrwistość, obrzęk twarzy wokół oczu (robaki obłe, czyli glista, owsik, węgorek jelitowy, włosogłówka, włosień kręty, tęgoryjec dwunastnicy), świszczący oddech i kaszel, a następnie wymioty, bóle brzucha i wzdęcia (sugerując okrągłe, czyli białe, lub robaki hook).