Za pomocą aparatu BICOM przeprowadzane są bezinwazyjne  i bezbolesne testy alergiczne. Testami mogą być objęci zarówno pacjenci dorośli jak i dzieci powyżej 5 miesiąca życia. Możliwość wykonywania testów u tak małych dzieci jest szczególną zaletą tej metody. Nie istnieją górne ograniczenia wiekowe. Z powodu bezbolesnego przeprowadzania testów, pacjenci nie są narażeni na dyskomfort w trakcie badania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które nie są narażone na stres związany z wizytą w naszym ośrodku.

Do dyspozycji w ramach badania posiadamy paletę kilkuset alergenów oraz możliwość testowania każdej substancji i produktu dostarczonego przez pacjenta do ośrodka. W  palecie, którą dysponuje ośrodek znajdują się zarówno alergeny wziewne ( np. pyłki , kurze itp.) , pokarmowe, zarodniki grzybów i pleśni, metale, substancje chemiczne ( np.konserwanty, polepszacze, barwniki itp.). Dostarczenie własnych alergenów do zbadania polega na sprawdzeniu czy w sposób alergizujący oddziałują na nas substancje lub przedmioty z naszego otoczenia ( np. używany przez nas kosmetyk, proszek do prania, lek, tkanina itp.).  Zaletą metody jest możliwość wykonania testu na każdą próbkę potencjalnego alergenu np. sierść domowego zwierzęcia. Dokonać można także  sprawdzenia czy jesteśmy wrażliwi na ukąszenia owadów takich jak komar lub osa .

Podstawowa paleta testów proponowana pacjentom do pozyskania optymalnej informacji zawiera 150 alergenów. Wykonanie takiego testu trwa około 20-30 minut, a pacjent bezpośrednio po wykonaniu badania otrzymuje wynik.